Jak długo występują skutki uboczne podczas odstawiania leków Zomirem i Dulsewia?

Witam. Już 3 tydz zchodze z leków zomirem i dulsewia.Czy jest to możliwe ze objawy takie jak niepokój drżenia nadwrazliwosc na dźwięki biegunka problemy ze snem oraz rozne dziwne mrowienia i bole mięśni i kości to sa objawy odstawienne tych leków? Oczywiscie jestem tez juz na etapie wprowadzania innego leku z innej grupy. Ale to co dzieje sie ze mną jest nie możliwe....dręczące....do tego dochodzą zaburzenia koncentracji pamieci i rownowagi. Robi mi sie tez zimno i mam dreszcze. Jak długo to trw

Proszę skontaktować się z lekarzem i powiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Lekarz powinien odpowiedzieć na Pani pytania.
Zajmuję się strona psychologiczną i zdecydowania bardziej odpowiednim specjalistą w zakresie farmakoterapii jest lekarz.
Pozdrawiam, Monika Chrapińska-Krupa

Witam,

z dwóch leków, które Pani wymieniła Zomiren ma dość duży potencjał uzależniający i objawy odstawienne występują bardzo często (zależne od wyjściowej dawki oraz długości zażywania tego leku). Dulsevia nie ma działania uzalezniającego- przy zmniejszaniu dawki mogą pojawić się objawy dyskontynuacji- związane z nagłą zmianą stężenia leku we krwi- stąd powinno się go odstawiać powoli pod kontrolą lekarza prowadzącego leczenie. Mógłbym doradzić odstawianie tych leków po kolei (najpierw stopniowo Zomiren- jako mniej bezpieczny i bardziej uzależniający) a dopiero później Dulsevię.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl