Jak długo zrasta się kość łonowa po pęknięciu?

Witam! Moja mama 80 lat, 17.12.2016 w wyniku upadku doznała pęknięcia w dwóch miejscach kości łonowej. Diagnoza lekarza w szpitalu była , że powinna leżeć przez 6 tygodni. Po sześciu tygodniach podczas kontroli w szpitalu, po wykonaniu zdjęcia RTG zdecydowano że powinna jeszcze leżeć 4 tygodnie, ponieważ kości powoli się zrastają, ale jeszcze nie na tyle żeby pionizować. Po czterech tygodniach znowu podczas kontroli, zdecydowano, że jeszcze na 5 tygodni mama powinna leżeć. Jak długo zrasta sie

zwykle wystarczy nie chodzić 3-4 tyg. brak zrostu w rtg nie oznacza całkowitego leżenia aż tak długo, dla starszej osoby to bardziej ryzykowne niż niewielki bol przy chodzeniu