Czy kość strzałkowa długo się zrasta?

Witam! W sobotę, tj. 21 stycznia złamałem sobie nogę, dokładniej kość strzałkową. Pojechałem od razu do szpitala, założyli mi szynę gipsową i 16 lutego mam jechać na jej zdjęcie. I mam parę pytań w tej kwestii: jaki jest czas zrostu kości strzałkowej? Czy to jest poważne złamanie? Czy ten czas wystarczy na zrośnięcie się kości strzałkowej? Kiedy odzyskam pełną sprawność fizyczną? Czy po tygodniu noszenia gipsu mogę się podpierać na nodze czy może to doprowadzić do dodatkowego uszkodzenia kości strzałkowej? Dodam, że biorę zastrzyki przeciwzakrzepowe, magnez, wapń oraz tabletki na opuchliznę. Tabletki przeciwbólowe brałem do 3 dni od złamania, teraz ból ustąpił. Oprócz tego dużo jem ryb, przetworów mlecznych. http://imageshack.us/photo/my-images/16/cr0002.jpg/ Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Jaki jest czas zrostu kości?
- Około 4-6 tygodni
Czy to jest poważne złamanie?
- To typowe złamanie, bez przemieszczenia, bez powikłań, typu pęknięcia, Jest to złamanie niegroźne i bez problemu powinno się zgoić. Trzeba wiedzieć, że złamanie kości strzałkowej jest niegroźne z uwagi, że całe podudzie jest dodatkowo wzmocnione przez kość piszczelową, która stabilizuje złamanie kości strzałkowej.
Czy ten czas wystarczy na zrośnięcie się kości?
- Tak, powinien być wystarczający. Zapewne po zdjęciu szyny gipsowej zostanie wykonane kontrolne zdjęcie RTG i dopiero nastąpi decyzja czy już można na stałe usunąć szynę czy jeszcze trzeba założyć ją na jakiś okres (2-3 tygodni).
kiedy odzyskam pełną sprawność fizyczną?
- Praktycznie jeśli w kontrolnym zdjęciu RTG będzie widoczny pełen zrost kości to można w pełni wykorzystać swoją sprawność fizyczną oczywiście stopniowo obciążając kończynę.
Czy po tygodniu noszenia gipsu mogę się podpierać na nodze?
- Radziłbym nie podpierać się na tej szynie gipsowej, bo może dojść do jej uszkodzenia i zaburzyć właściwe usztywnienie kończyny dolnej. Odciążać złamaną kończynę dolną przez przynajmniej 2 tygodnie od złamania.