Jak do wakacji spalić zbędne kilogramy?

Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 75 kg. Jak mogę spalić 10 kg? Najlepiej do wakacji.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć się zdrowo odżywiać. Zanim jednak zaczniesz, powinnaś wiedzieć, co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje życie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i nie możesz sobie pozwolić na zbyt rygorystyczną dietę, zawierającą za małe ilości kalorii. Dlatego nie stosuj żadnych popularnych diet, jedz za to mniej niż dotychczas, ale częściej. Możesz udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednio dobraną dietę i pomoże zrzucić zbędne kilogramy.

Dodatkowo powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia, ale nie tylko w domu. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem wystarczy. Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała – ćwiczenia na stepie wysmuklą łydki, a na uda polecam ćwiczenia z tzw. motylkiem. Idealnym sportem na ćwiczenie całego ciała jest pływanie, które uelastycznia i wysmukla sylwetkę, nie jest przy tym męczące i redukuje cellulit.

Pozdrawiam