Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak dobrać dietę odchudzającą?

Mam na imię Adrian mam 13 lat 160cm wzrostu ważę 53kg.Mam pytanie jak dobrać sobie dietę odchudzającą chcę schudnąć 5kg bardzo proszę o odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Dieta w górach

Mgr Filip Kowalczyk
Mgr Filip Kowalczyk

Drogi Adrianie, Po przeanalizowaniu danych przez Ciebie podanych można stwierdzić, że Twoje BMI wynosi 20,7 gdzie zakres normy tej wartości (określającej czy Twoja masa jest prawidłowa przy Twoim wzroście) mieści się między 19,9, a 24,9. Oznacza to, że Twoja aktualna masa jest prawidłowa i stanowczo odradzałbym Ci odchudzanie. Jest to dodatkowo ważne z uwagi na fakt, że jesteś młodym mężczyzną w wieku, w którym wciąż intensywnie się rozwijasz. Optymalna dla Ciebie powinna być dieta zbilansowana zawierająca wszystkie makroskładniki (białka, węglowodany i tłuszcze) we właściwych proporcjach. Jeśli dołączysz do tego sport masz szansę na doskonałą rzeźbę ciała w przyszłych latach.

Witam, wg siatek centylowych Twoja masa ciała jest w normie. Jeśli nie czujesz się komfortowo spróbuj wprowadzić prawidłowe zasady odżywiania i zwiększ codzienną aktywność fizyczną. Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinieneś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy