Jak dobrze i szybko schudnąć?

Witam. Mam 13 lat i ważę 62 kg przy wzroście 164. Mój jadłospis: rano jem płatki, w szkole kanapkę lub nic, kiedy wracam do domu jem obiad, a na kolację płatki, kanapkę lub jakiś owoc bądź jogurt. Czasami na przekąskę także jakiś jogurt, ale raczej rzadko, ponieważ po szkole od razu idę na trening, a po nim jestem zmęczona i nie mam ochoty jeść. Od poniedziałku do piątku mam dwugodzinny trening (trenuję taniec), z którego wychodzę cała mokra. Proszę o pomoc!

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie powinnaś się odchudzać. Unikaj jedynie tycia - uzyskasz to: regularnie ćwicząc, jadając regularnie, unikając kalorycznej żywności. Mowa o produktach takich jak: cukier dodawany do kawy i herbaty, napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste zupy, tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce). Możesz za to do woli "chrupać" warzywa i jadać owoce.

Jadaj 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Codziennie jedz śniadanie!

Pozdrawiam

P.S Wszelkie zmiany musisz konsultować z rodzicami.