Jak dobrze się odchudzać i schudnąć jak najszybciej?

Hej. Mam 15 lat, 177 cm wzrostu i ważę 88 kg. Chciałbym schudnąć 15-20 kg. Co do aktywności fizycznej to tylko WF. Kiedyś trenowałem tenisa, ale z powodu braku czasu zakończyłem treningi. Kiedyś już próbowałem się odchudzać, ale zniechęcałem się brakiem postępów. W mojej rodzinie nikt nie jest gruby, prócz mnie. Moja nadwaga nie ma powiązania z chorobami, po prostu lubię sobie "pozwolić". Ale uznałem, że tego już za wiele i zwracam się o radę. Jak schudnąć? Z góry dziękuję. P.S - Nie choruję na choroby przewlekłe. Wasal46

Witaj.

Ponieważ miałeś już próby samodzielnego pozbywania się zbędnych kg, które nie przyniosły pożądanego skutku zachęcam Cię do odwiedzenia dietetyka. Tylko dzięki indywidualnemu kontaktowi dietetyk będzie mógł dopasować dietę / plan żywieniowy do Twoich potrzeb. Nauczy Cię też zdrowych nawyków żywieniowych, wytłumaczy jakie błędy popełniasz.
Pamiętaj, że prawidłowy ubytek masy ciała to 0,5-1 kg tygodniowo, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. Efekty przyjdą, ale trzeba na nie poczekać.

Zwracam też Twoją uwagę na to, że aktywność fizyczna jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą. Dzięki ruchowi nie tylko spalasz kalorie, ale zwiększa się masa mięśniowa, co przyśpiesza metabolizm.

Oczywiście w walce ze zbędnymi kg ważna jest motywacja. Dlatego poszukaj powodu, dla którego warto pozbyć się zbędnych kg, zapisz go na kartce i często wracaj.

Zanim umówisz się do dietetyka przeczytaj artykuły, które uczą zdrowych nawyków żywieniowych. Oczywiście możesz sam zacząć wprowadzać je w życie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia.
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida