Jak dojść do porozumienia z mężem?

Witam serdecznie, przez 20 lat mąż znęcał się nade mną fizycznie, psychicznie i nad naszym najstarszym synem psychicznie. Dzieci były świadkami przemocy d naszym domu. Założyliśmy mu w czerwcu 2017 r. mu sprawę karną lecz mąż mając podsłuchy w naszym domu nas uprzedził i założył mi sprawę o pobicie, co było wierutnym kłamstwem. Ja 60kg kobieta pobiłam wówczas ważącego 140kg męża. Obie sprawy umorzono, odwołałam się, prokuratura nie uwzględniła zażalenia. Nie wiem co mam dalej robić, wyprowadziłam się z trójka dzieci z końcem maja 2017 r. z naszego 160m domu do małego 38m mieszkania z powodu pobicia. Nie możemy się swobodnie tam przeprowadzić ponieważ mąż wymienił tam zamki, pozakładał rolety antywłamaniowe w oknach i w drzwiach. Świat dzieci uległ w gruzach, tam miały swoje pokoje, swoją przestrzeń. Oba mieszkania są naszą własnością - moją i męża, proszę go o zamianę lecz on się na to nie zgadza. A gdzie dobro jego dzieci. Proszę o pomoc. Joanna

Dzień Dobry Pani Joanno :)

Zaprezentowała Pani w poście wizerunek przemocowej/toksycznej oraz uwikłanej relacji, od ok. dwudziestu lat.
Rozumiem, że podjęła Pani stanowczą decyzję o przeprowadzce, by zadbać o siebie oraz Dzieci, celem wycofania się z relacji, która wygląda na mocno zagrażającą.

Ucieszyło mnie, że przestała (już) Pani godzić się na złe traktowanie w związku małżeńskim, podejmując właściwą dla siebie decyzję wyprowadzenia się z Dziećmi, czego Pani Mąż nie przyjmuje do wiadomości/do realizacji.

Proszę nie zostawać samej, poprosić o obecność/wsparcie zaprzyjaźnione/ zaufane (dla Pani) Osoby.
Już dzisiaj!
Może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie od godz. 14.00-22.00.
Jest to oferta dla Osób dorosłych, potrzebujących wskazówek, wsparcia i pomocy psychologicznej.
Można dzwonić z dowolnego miejsca w Polsce i z każdego dostępnego nr telefonu - komórkowego oraz stacjonarnego.

Życzę Państwu tego, co jest teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
Tel. 502 749 605