Jak dokładny może być określony przez lekarza na podstawie USG wiek płodu?

Za tydzień mam wizytę u ginekologa i będę miała przeprowadzane badanie USG w początkowej ciąży. Podejrzewam, że jest to na daną chwilę ok. 6, może 7 tydzień. Moje pytanie brzmi: jak dokładny może być określony przez lekarza na podstawie USG wiek płodu licząc od stosunku, a nie od momentu ostatniej miesiączki?

Renata GrzechociĹska

Najdokładniejszą metodą obliczenia wieku ciażowego jest data ostatniej miesiaczki i Usg do 11 tygodnia ciąży.