Jak dowiedzieć się od żony, czy mnie zdradziła?

Witam, mam na imię Marcin, chciałem się poradzić państwa. Jestem żonaty już 7 lat i mam ze swoją żoną 2 dzieci, pracuję za granicą i nie mam możliwości zjeżdżania co miesiąc do Polski. Do swojej rodziny zjeżdżam raz na 2 miesiące, na 2 tygodnie lub 3. Ostatnio zjechałem na miesiąc do domu, żona z przywitała mnie tak sobie, i już coś zacząłem podejrzewać, bo siedząc za granicą nie pisała, nie odpisywała mi na sms-y i nie chciała długo rozmawiać przez telefon, czasami nawet nie odbierała wcale lub się rozłączała i moje podejrzenia są takie, że chyba ma kogoś. Jak już przyjechałem do domu to na 2 dzień dostała sms-a, akurat byłem w pokoju, a żona w łazience - jak usłyszała, że dostała sms-a to tak szalenie biegła do telefonu, a ja odebrałem i przeczytałem, a tam jakiś Rafał pisał coś o seksie do niej. Przeszukałem telefon i znalazłem jakiś nowy numer podpisany Rafał i parę zdjęć o bardzo wyzywającym wyglądzie, które próbowała wysłać mu na tel., ale nie wyszło, bo nie miała skonfigurowanego internetu w telefonie. Mnie takich zięć nie wysyłała. Zaczęła się wojna - po prostu powiedziałem jej na spokojnie, że ma powiedzieć mi całą prawdę i powiedziała, że pisze z nim od tygodnia, ale, co się okazało, pisała z nim od ponad miesiąca i to na bardzo intymne tematy, na które ze mną nigdy przez te 7 lat nawet nie próbowała i także pisała z nim sex sms-y, a co mnie najbardziej zabolało, to ja napisałem do niego z jej numeru: „sorki, czy ja ci mówiłam, że jestem mężatką z 2 dzieci?”, a on odpisał, że co innego mi pisałaś, ty moja bogini sexu. Do tej pory żona nie chce wyjawić mi całej prawdy, natykam się jeszcze na jakieś informacje, a ona to wszystkiemu zaprzecza. Co mam zrobić? Jak ją podejść, żeby powiedziała całą prawdę, bo już mam dosyć i chcę się rozwieść z nią.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Naciskanie żony i próby wymuszenia na niej odpowiedzi czy informacji na temat rzekomego romansu mogą mieć odmienny skutek od zamierzonego. Warto, żeby postarał się Pan porozmawiać z żoną na spokojnie, postarać się dowiedzieć, co takiego zmieniło się między Wami, że potrzebowała kontaktu z innym mężczyzną.
W problemach w związku wina nie leży po jednej stronie. Dlatego należałoby najpierw wysłuchać tego, co żona ma do powiedzenia o Waszej relacji i wyrazić swoje zdanie. Jeśli nie będziecie Państwo potrafili porozmawiać na te trudne tematy razem, to zachęcam do wspólnej wizyty u psychologa. Będzie to możliwość wyjaśnienia sobie drażliwych kwestii i podjęcia decyzji, co do przyszłości. Warto, żeby Pan sam również skorzystał z pomocy psychologa, gdyż ta sytuacja jest bardzo trudna dla Pana.

Pozdrawiam