Jak duża jest szansa na bliźniaki w przyszłości?

Witam, Dzisiaj odbyłam wizytę u lekarza na badaniu ginekologicznym i doktor stwierdził jajeczkowanie w obu jajnikach. To znaczy , że dochodzi do owulacji w obu jajnikach naraz. W takich sytuacjach może dojść do do ciąży mnogiej. Jak często mogą występować takie cykle i jak duża jest szansa na bliźniaki w przyszłości ?? Czy jeśli kiedyś będę planować ciąże można jakoś sprawdzić to kiedy jest z jednego a kiedy z dwóch jajników owulacja ? Pozdrawiam,

Sprawdzić można na takiej samej zasadzie jak tym razem - USG w momencie owulacji.
Szanse są niewielkie na podwójną owulację z dwóch jajników, zapłodnienie wówczas możliwe 2óch komórek jajowych i ciążę dwujajową.