Jak duże jest ryzyko depresji poporodowej u kobiet które leczyły się przed zajściem w ciążę na depresję?

Dzień dobry, Jak duże jest ryzyko depresji poporodowej u kobiet które leczyly się przed zajściem w ciążę na depresję i przyjmowały antydepresanty oraz podczas ciazy przezywaly silne, częste stany l ekowe ? I depresyjne? Czy są bezpieczne antydepresanty podczas karmienia piersią ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Celem uzyskania odpowiedzi na niepokojącą Panią wątpliwość,
zalecana byłaby rozmowa, z Lekarzem prowadzącym Panią, który zna Panią i Pani historię leczenia.

Z mojej strony, zdecydowanie odradzałabym farmakoterapię w czasie karmienia.
Natomiast zachęcałabym Panią, do rozważenia, podjęcie psychoterapii (bez skutków ubocznych).

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605