Jak duże ryzyko ciąży istnieje w przypadku współżycia w 20. dniu cyklu?

Witam! Jak duże ryzyko ciąży istnieje w przypadku współżycia w 20 dniu cyklu (cykle zazwyczaj 28 dni, przyjęty margines owulacji 12-16 dzień cyklu) przy zabezpieczeniu prezerwatywą (nie pękła) z wytryskiem na zewnątrz? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Dla cyklu 28 dniowego nie ma możliwości zapłodnienia w 20 dniu cyklu. Jest już wiele dni po owulacji i jest to dzień niepłodny. W opisanym przypadku nie ma ryzyka ciąży.