Jak duży wpływ na funkcje seksualne i umiejętność zakochiwania się mózgu mają leki z grupy SSRI?

  Mam 27 lat, jestem kobietą. Mam takie pytanie: Jak duży wpływ na funkcje seksualne i umiejętność zakochiwania się mózgu mają leki z grupy SSRI przyjmowane w najmniejszej dawce od ponad roku? Dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Wszystkie leki działające na zasadzie wtórnego wychwytu serotoniny nie są wyjątkowo inwazyjne dla organizmu. Wpływają głownie na poprawę nastroju i codzienność funkcjonowania.
Niestety wszelkie leki przeciwdepresyjne mogą wpływać na obniżenie popędu seksualnego, jednak jest to reakcja indywidualna. Nie możemy raczej mówić o znacznej zmianie biochemii mózgu w zakresie zakochiwania się, która odzwierciedla się w nietypowych zachowaniach czy zmianie upodobań przy zażywaniu minimalnych dawek.

Powodzenia i pozdrawiam