Aparat Damon a działanie

Witam, od jakiegoś czasu noszę aparat Damon. Dziwi mnie, że łuki zębowe miały się rozszerzać (moją wadą było lekkie stłoczenie), a mam wrażenie, że się zwężają, ponieważ często drut wystaje i kuje mnie w policzki, przez co trzeba go odcinać (tak jakby było go za dużo). Moja znajoma leczyła się też aparatem Damon i jej uśmiech wygląda na wąski (ma takie królicze zęby, inny ortodonta stwierdził, że ma uśmiech od trójki do trójki). Czy jest zagrożenie, że przy zastosowaniu aparatu Damon uśmiech faktycznie stanie się wąski? Czy możliwe, że zamiast poszerzania szczęki (bo tak sobie wyobrażam poszerzanie łuków) ta szczęka wydłuża się? Czytałem różne opinie o aparacie Damon i szczerze mówiąc nie wiem, czy powinnam kontynuować leczenie, czy jednak zmienić ortodontę i zastosować inną metodę. Czy aparat Damon pozwoli mi osiągnąć oczekiwane efekty? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wystawanie końcówek drutu jest zwykle spowodowane tym, że na początku krzywo ustawione zęby zaczynają się prostować, do ich połączenia potrzeba krótszego odcinka drutu. Zygzak wymaga większej długości od linii prostej. Do aparatu Damon stosuje się zwykle druty o bardzo szerokim kształcie, stąd osiąga się poszerzenie łuku do granic możliwości organizmu. Pozdrawiam