Jak działa cewnik DJ?

Witam, Mam 19 lat, tydzień temu trafiłam do szpitala z kolką nerkową. Usg wykazało kamień 5mm w górnym odcinku moczowodu oraz drobniejsze kamienie w nerce. Po 4 dniach pobytu w szpitalu wykonano u mnie zabieg URS w celu usunięcia kamienia. Okazało się, że moczowód jest tak cienki, że tylko bardzo cienkim narzędziem lekarzom udało się go wepchnąć z powrotem do nerki. Założono cewnik DJ na 5 tygodni. RTG wykonane dzień po zabiegu wykazało jeden kamień w nerce 2,4mm! Aktualnie mija 3 dzień, od kiedy mam ten cewnik. Codziennie głównie rano i wieczorem odczuwam ból podobny do kolki nerkowej w tym samym miejscu, w którym był kamień. Czy to normalne po takim zabiegu? NO-SPA nie pomaga, jedynie połączenie Buscopan NO-spa max pozwala zasnąć w nocy. Czy cewnik DJ ma właściwości rozszerzające moczowód? Oprocz tego występują również "typowe" dolegliwości typu dyskomfort i krwiste zabarwienie moczu. Dodam, że ze względu na utrzymujący się zespół popunkcyjny nie mogę na razie udać się na wizytę u urologa.

TAKIE OBJAWY SĄ TYPOWE PO ZAŁOŻENIU CEWNIKA 2J JEGO ROLĄ JEST ODPROWADZENIE MOCZU I POSZERZENIE MOCZOWODU PRZED NASTĘPNYM ZABIEGIEM URS. GDYBY POJAWIŁA SIĘ GORĄCZKA TO NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIE Z UROLOGIEM WYKONUJĄCYM ZABIEG.
WK