Fluanxol a ryzyko nadwagi

Witam. Lekarz psychiatra przepisał mi fluanxol w dawce dobowej 1mg z powodu stanów lękowych a dokładniej objawów somatycznych im towarzyszących. Zaniepokoił mnie fakt, iż po leku fluanxol często zwiększa się apetyt i masa ciała, czego chciałabym uniknąć przy i tak dużej nadwadzę. Czy w takiej dawce fluanxol może znacząco wpłynąć na moją wagę? Ewentualnie jaki lek tego typu, jakiś zamiennik fluanxolu, nie powoduje tycia (oprócz pregabaliny, po której źle się czułam)? Dodam jeszcze, że przyjmuję asertin oraz lamitrin. Jakie będzie najlepsze leczenie w moim przypadku? Czy faktycznie powinnam przyjmować fluanxol czy lepiej zamienić ten lek na coś innego? I jeśli faktycznie jest ryzyko, że podczas przyjmowania preparatu można znacznie przybrać na wadze to czy można jakoś temu przeciwdziałać? Z góry dziękuję za pomoc i porady.

Witam!
Fluanxol należy do neuroleptyków pierwszej generacji i w dawnych czasach bywał stosowany także do leczenia stanów nerwicowych. Pomimo swojego wieku jest jednym z ciekawszych leków w swojej kategorii. W dawkach małych bywa, że nie daje przyboru masy ciała. Jeżeli ma Pani skłonność do przyboru kilogramów po lekach to leczący Panią zespół powinien się przyłożyć do poza farmakologicznych form leczenia. W lekach także jest dość duży wybór.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.