Jak działa lek Nexpram przy nerwicy?

Witam serdecznie :) Mam pytanie dotyczące brania antydepresantów na nerwicę lękową/ agorafobia/. Biorę NEXPRAM 10 mg 1-0-0 plus Pramolan 1-0-1 Przez pierwsze dwa tygodnie brałam pół tabletki Nexpramu 0.5 mg po tym objawy uboczne to wzmożony lęk niepokój, drżenie całego ciała szczególnie przy wysiłku, senność i obniżenie nastroju, brak energii do działania. Później zaczęłam brać całą tabletkę, biorę ją już 2 tygodnie. Nie mogę powiedzieć że się nie poprawiło bo lęki ucichły, ogólnie lepiej się czuje, tylko pozostała senność i to drżenie mięśni, jeszcze czuje że emocje biorą górę. Tylko teraz moje pytanie brzmi, kiedy ten Nexpram zacznie działać? czy leczenie liczymy od wzięcia tej pierwszej połóweczki czy od wzięcia całej tabletki 10 mg? Bardzo proszę o odpowiedz będę bardzo wdzięczna.

Witam!
Nexpram (escitalopram) jest lekiem przeciwdepresyjnym SSRI i jego działanie pojawia się po 2-4 tygodniach stosowania (czasem jeszcze później) - trzeba poczekać! Czy po włączeniu Nexpramu nie zalecono Pani redukcję dawek Pramolanu? Polipragmazja nie jest najlepszym rozwiązaniem, Escitalopram sam sobie poradzi z Pani chorobą. Psychoterapia!!! Przy stosowaniu na raz kilku leków, w wypadku objawów niepożądanych nie określimy, który z nich jest za nie odpowiedzialny.
Powodzenia
W. Łuczkowski.