Jak działa na cerę laser IPL?

witam, czy laser lub ipl leczy napadowe uczucia gorąca ( i zaczerwienione policzki ) ?

Dzień dobry

IPL jest jedną z metod którą stosuje się w przypadku rumienia.
Niestety przy tendencji do rumienia jeden zabieg nie rozprawi się raz na zawsze z problemem zaczerwienienia.
Zwłaszcza że czynników takich jak stres czy pogoda nie zawsze jesteśmy w stanie unikać. Najlepsze efekty daje regularne wykonywanie kuracji naczyniowych, tak jak regularnie usuwamy kamień nazębny. Wtedy zmiany nie będą miały szans się rozwijać.
Doskonale efekty u osób ze skórą naczyniową daje przeprowadzanie zabiegów naczyniowych jesienią i wiosną , ponieważ 2-3 tygodnie po ich wykonaniu należy unikać intensywnej pracy naczyń włosowatych (rozszerzają się one m.in. pod wpływem słońca, wysokich temperatur, ale także na mrozie). Odpowiednią metodę zawsze wybiera kosmetolog, analizując skalę i rodzaj uszkodzeń naczynek. A do wyboru mamy: jonoforezę, IPL, peelingi, elektrokoagulację, lasery.

pozdrawiam serdecznie
IJ

Ponieważ w zwalczaniu tak złożonej choroby konieczne jest stosowanie różnych technik zaleca się leczenie pacjentów tzw. „systemem skojarzonym” polegającym na łączeniu kuracji i zabiegów medycznych oraz odpowiednią pielęgnacją chorej skóry. Metoda leczenia dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Celem takiej terapii jest likwidacja nadmiernego rumienia, zapobieganie reakcjom zapalnym. Po zlikwidowaniu stanu zapalnego i wyciszeniu rumienia, zaleca się zastosowanie serii peelingów medycznych w celu pogrubienia ścian naczyń