Jak działa Paroksetyna?

Witam Czy lek antydepresyjny Paroksetyna jest bezpieczny ? Po jakim czasie można czuć jego działanie?

Witam!
Paroksetyna - lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI (blokery wychwytu zwrotnego serotoniny), działa przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo i łagodzi doznania bólowe w niektórych neuropatiach i neuralgiach. Lek nie powoduje uzależnienia. Zaczyna działać z opóźnieniem po 2-4 tygodniach przyjmowania, czasem trzeba na działanie poczekać jeszcze dłużej.
Powodzenia
W. Łuczkowski.