Jak działa tabletka 72 h po?

Witam! Parę dni temu uprawiałam seks z partnerem. Seks był w prezerwatywie, dwa razy zmienialismy i myliśmy członka, ponieważ baliśmy owego płynu. Ręcę były myte, członek dokładnie wypłukany i wytarty. Prezerwatywa zmieniana. W ogole nie doszlo do wytrysku. Dla pewnosci wzielam tabletke 72 PO. Jak dziala ta tabletka?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek dużej dawki hormonów dochodzi do zablokowania owulacji a także uniemożliwienia zagnieżdżenia zarodka. Działanie tabletek również ma na celu zagęszczenie śluzu szyjkowego co uniemożliwia dotarcie plemników do jamy macicy.