Jak działa znieczulenie podczas porodu?

Witam. Nazywam się Karolina. Chciałabym się zapytać jak działa znieczulenie podczas porodu. Ten epidural i czy jest bezpieczny dla dzidzi i mamy. Drugie pytanie to jak oddychać podczas skurczów porodowych aby dotlenić dziecko. I co robić naturalnie aby poród przebiegł naturalnie. I jak i na co działa Oxytocyna

Witam! Odpowiem od strony anestezjologa, znieczulenie przewodowe jest bezpieczne dla matki i dziecka od znieczulenia ogólnego, dlatego się go stosuje. Dodatkowo można się ruszać w ciągu takiego znieczulenia, to też jest zaleta. Niestety może ono nie wyjść, trzeba się z tym liczyć. O oddychaniu prawie zawsze kobieta podczas porodu zapomina i dlatego przypominają o tym położne. Oxytocyna nasila skurcze macicy i w ten sposób przyspiesza poród.
Mam nadzieję, że pomogłem.