Jak działają leki z grupy SSRI?

Jaką jest różnica między działaniem leków z grupy ssri bo np.sertralina na mnie nie działa.mam neurastenie,zok,depresję,brak energii i motywacji,obniżony napęd psychoruchowy,brak koncentracji,siły.co może mnie zaktywizowac?oprócz neuroleptykow,bo po nich przytyłam.poza tym objawy somatyczne(klucie w całym ciele,dolegliwości układu pokarmowego,kolatanie serca,a przy silnych nerwach to się nasila:duszności,płacz,poty itp.inne choroby wykluczone.najgorszy jest brak energii,niemoc

Witam serdecznie. Warto kwestię leków omówić z psychiatrą prowadzący ponieważ znając historię Pani leczenia będzie mógł odpowiednio je poprowadzić. Najczęściej problemem nie jest to, iż leki nie działają lecz to, że nie są w stanie zmienić rzeczywistości w której żyjemy. Zachęcam gorąco do tego aby udała się Pani do psychoterapeuty aby prócz leków znaleźć dla siebie odpowiedzi dlaczego ma Pani depresję oraz żeby wspólnie z psychologiem wypracować sposoby na radzenie sobie w życiu. Życzę wszystkiego dobrego.