Jak efektownie schudnąć? Proszę o radę

Witam, mam 17, mam 172 wzrostu i ważę 60 kg. Moja waga mi nawet odpowiada nie skarżę się, chodzi mi jedynie o to jak pozbyć się cellulitu na udach i przede wszytskim o "fałdki na brzuchu". Wydaje mi się, że mam dobrą figurę, lecz niestety przykryta jest "tłuszczem". Chciałam dowiedzieć się jak powinnam ćwiczyć, jakie wykonywać ćwiczenia, ile ćwiczyć. Chciałabym od razu zaznaczyć, że dieta - to coś zdecydowanie nie dla mnie. Chcę wiedzieć, jak powrócić do dobrej figury. Pozdrawiam, czekam na odpowiedź. Ania
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego stosowanie diety nie jest konieczne. Jeśli chcesz powrócić do dawnej figury powinnaś skupić się na aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o wydajny trening to należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek czy innych ćwiczeń na siłowni a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, jogging, marsz czy steper).

Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Świetne na wymodelowanie sylwetki i redukcję cellulitu będzie pływanie!

Pozdrawiam.