Jak efektywnie się odchudzać?

Mam 17 lat, wzrost: 155, waga: 66 kg. Od stycznia udało mi się schudnąć 5 kg (niestety przytyłam potem 1kg). Stosowałam dietę proteinową, z której zrezygnowałam, ponieważ brakowało mi owoców. Chciałbym schudnąć, lecz nie mam silnej woli i po kilku dniach diety zaczynam się poddawać. Często brakuje mi też czasu na ćwiczenia. Wiadomo szkoła, dojazdy. Co robić?
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim UREGULUJ pory posiłków.
Optymalnie spożywaj 5 posiłków, każdy w odstępach ok. 3 godzinnych.
Zabieraj do szkoły II śniadanie, nie wychodź z domu bez porannej dawki energii (pożywnego śniadania).
Unikaj produktów takich jak:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).
Spędzaj czas aktywnie - nie rezygnuj z zajęć W-F.
Po szkole, ruszaj się na dworzu.
Możesz biegać z koleżanką, jeździć na rowerze, chodzić na basen.
Na pewno przy dobrej organizacji (to zależy od Ciebie), uda Ci się pogodzić obowiązki z aktywnością ruchową.
Ogranicz siedzenie przed komputerem i telewizorem.
To na pewno da Ci dodatkowy czas.
Nie odchudzaj się na własną rękę.
Wybieraj po prostu mniej kaloryczne produkty.
Jedz jak najwięcej warzyw.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam