Jak funkcjonować przy zaburzeniach lękowych?

Witam, jestem kobietą mam 22lata. Na wstępie powiem, że korzystam z pomocy psychoterapeuty, który stwierdził u mnie zaburzenia lękowe. Mój problem (o którym jeszcze mu nie mówiłam) polega na tym,że nie potrafię normalnie funkcjonować przez własne myśli! Moje własne myśli stały się natarczywe, cały czas zwracam uwagę na to co myślę, co chcę powiedzieć itd. Np. W pracy wiem,że powinnam oznajmić coś przełożonemu ale zaraz zaczyna się bitwa myśli czy mówić czy nie, czy normalne czy nie..

pozdrawiam, RG.

Dzień Dobry Pani,

Sugeruję podjęcie rozmowy o swoich lękach i niepokojach z psychoterapeutą Panią prowadzącym.

Życzę Pani tylko dobrego codziennego funkcjonowania,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Myśli, o których Pani pisze są typowe przy zaburzeniach lękowych. Jeżeli jest Pani w procesie psychoterapii i zapewne Pani wie, że wszystko, co się pojawia należy wnosić na sesję (myśli, odczucia, obawy), ponieważ nieszczerość bądź ukrywanie pewnych faktów, nie pomogą Pani zwalczyć napotykanych trudności. Jednym z czynników leczących w psychoterapii jest szczerość. Czasem potrzeba czasu, aby w pełni mogła rozgościć się w gabinecie, ale w momencie, gdy sobie na to pozwoli - proces zaczyna ruszać do przodu. Dlatego warto, by powiedziała Pani terapeucie o swoich myślach (o tym, kiedy się pojawiają, jak brzmią, jak się Pani czuje, gdy są obecne, itd.). Psychoterapeuta podpowie co należy zrobić w związku z pracą.

Życzę powodzenia i otwartości :)
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA