Jak funkcjonować z alkoholikiem pod jednym dachem?

Co oznacza "nie robić nic" w przypadku rodzica alkoholika? Wszedzie pisze, ze dopoki on sam nie dotknie dna, nie zrozumie, ze jest chory, nic nie moge zrobic. Jak funkcjonowac z alkoholikiem pod jednym dachem? Mam udawac, ze nie czuje zalu, zlosci z powodu picia? Zachowywac sie jakby problemu nie bylo, okazywac rodzinne uczucia jakby nigdy nic? Jak postępować w takiej sytuacji? Uraze ciezko jest kryc, a nie krycie jej powoduje awantury, wylewanie alkoholu, pilnowanie, itd... to błędne koło...

Dzień dobry,

Niekoniecznie trzeba się zgadzać na "nicnierobienie". To, co może Pan/i zrobić to samemu/mej poszukać pomocy dla SIEBIE - np.: w Poradni Leczenia Uzależnień /tam oferowana jest również pomoc dla bliskich osoby uzależnionej/.

Witam.
Przebywanie w jednym domu z alkoholikiem jest bardzo obciążające, a czasami wręcz niemożliwe. Można pomyśleć o leczeniu odwykowym stacjonarnym osoby uzależnionej (orzeczenie Sądu na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Ale przede wszystkim należy pomyśleć o sobie-są terapie dla osób współuzależnionych, dla członków rodzin itd.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz