Jak go odzyskać, po tym jak go zdradziłam?

Witam. Mam 16 lat i przez długi czas byłam z chłopakiem. Zdradziłam go i on się o tym dowiedział, bo ojciec mojej przyjaciółki mu powiedział, bo ten chłopak to jej rodzina.

Ojciec zabronił jej się ze mną spotykać i mówi, że ma mnie dość, bo nie obchodzi mnie jej zdanie (już wcześniej tak było). Chłopak mnie zostawił. Kocham go i nie chcę bez niego żyć - tandetnie to brzmi, ale straciłam przyjaciółkę i chłopaka. Ten, z którym go zdradziłam - nie powiem, jest ładny, ale ja chcę tylko Tomka. Nie chce mi się żyć, nie wiem po co to tu piszę, ale mam ochotę się zabić, już nawet obadałam tabletki. Co mam zrobić, żeby go odzyskać? Pisałam, dzwoniłam - nie odbiera, nie odpisuje, przyjaciólka też ma mnie w d***.

Ratunku! Napisałam mu, że możemy od siebie po prostu odpocząć przez trochę i że się zmienię, ale on mnie nie kochał, chyba na pewno nie. Mam kolegę, którego dziewczyna zdradzała wielokrotnie i on wie, ale i tak do niej wrócił....

Witam!

Rozstanie to bardzo trudne przeżycie. Chłopak nie chce z Tobą rozmawiać, ponieważ to, co się stało sprawiło mu ból. Związek dwojga ludzi opiera się przede wszystkim na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Ciężko jest zrozumieć, dlaczego bliska osoba zdradziła. Myślę, że zamiast oceniać go, powinnaś wczuć się w jego sytuację i zastanowić, jak Ty zareagowałabyś na jego zdradę. Zapewne także byłabyś smutna i zdenerwowana.

Jego uczucia do Ciebie musiały być silne, skoro nie mógł się pogodzić z zaistniałą sytuacją. Przemyśl to, co on i przyjaciółka czują w tej chwili, kiedy Ty zawiodłaś ich zaufanie.

Nie uważam, żeby próba samobójcza rozwiązała cokolwiek. Powinnaś raczej poszukać pomocy i zastanowić się, czy skoro zdradziłaś, to chcesz dalej być ze swoim chłopakiem.

Teraz ważne jest, żebyś dała im trochę czasu, aby mogli przeżyć te emocje, które się pojawiły w związku z całą sprawą. Dla Ciebie czas też jest potrzebny, żebyś mogła wszystko spokojnie przemyśleć i zastanowić się, czego chcesz.

Pozdrawiam