Jak grypa żołądkowa wpłynęła na wchłanianie się tabletek?

Dzień dobry, tabletki biorę o godz 10 rano, wieczorem dopadły mnie dolegliwości związane z grypą żołądkową (ból brzucha) a godz 22 doszło do wymiotów i biegunki. nie zażyłam dodatkowej tabletki gdyż zgodnie z ulotką nie było to wskazane. następną tabletkę wzięłam rano następnego dnia normalnie. Czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo? jeśli tak to przez jaki czas? czy po 7 dniach wraca 100% ochrona? boję się ze w moim przypadku może nie wchłonęła się ta tabletka (mimo iż w ulotce jest napisane że do 4 h się wchłania). Czy możliwe są przypadki że po około 12 godz tabletka mogła nie wchłonąć się? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że tabletkę wzięła Pani o 10 rano, zaś wymioty pojawiły się 12 godzin później. W przypadku prawidłowo funkcjonującego przewodu pokarmowego, nie ma zatem takiej możliwości by owa tabletka się nie wchłonęła przez tak długi czas. Dobrze zatem Pani zrobiła, gdyż rzeczywiście nie było potrzeby zażycia dodatkowej tabletki. Właśnie dlatego, w zasadzie nie ma również potrzeby, by stosowała Pani dodatkowe metody zabezpieczające przez kolejne 7 dni.