Jak inerpretować wynik cholesterolu?

Dzień dobry Proszę o informację, czy mając CHolesterol LDL 168,78 mg/dl, cholesterol całkow. 242 mg/dl, HDL 52,4, TRIGLICERYDY 106 jest powód do niepokoju. Mam 40 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź . Magdalena Wyszyńska

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od ryzyka sercowo naczyniowego albo wprowadza się samo dietę i zwiększenie wysiłku fizycznego lub łącznie z odpowiedniem leczeniem . Proszę udac się do lekarza rodzinnego