Co oznacza wynik badania USG tarczycy przy niedoczynności tarczycy?

Od 16 lat syn ma rozpoznan niedoczynnosc tarczycy obecnie ma 26 lat Zazywa lev.sodium T 88 Zawsze mial 2 badz 3 guzki max 14 mm Wczoraj zrobil usg zaniepokoilo nas Plat pr o wym 11x12x37 mm plat lew 14x12x37 mm w czesci srodk dolnej plate lew KONGLOMERAT guzkow o obnizonej echogenicznosci o lacznej sr 21 mm Zmiana wyk bardzo bogate unaczynienie Pozostale czesc i obu platow unaczynione umiark W placie pr nie ma zmian ogn okoliczne wezly chlonne nie powieksz bad krwi w normie Co to moze znaczyc?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna biopsja aby po badaniu moc określić charakter guzków. Proszę zgłosić się do lekarza endokrynologa