Jak interpretować krzywą cukrową u kobiety w ciąży?

Witam.W 26 tygodniu ciąży robiłam krzywą cukrową 2 punktową obciążenie 75g glukozy i wyszły mi następujące wyniki glukoza na czczo 79 mg/dl po dwóch godzinach 187.W moczu glukoza była nieobecna. Ketony:5 Czy dany wynik potwierdza cukrzycę ciążową?

Adam Głuszak

Witam.
Wynik 187 mg/dl po 2 godzinach w 26 Hbd OGTT jest potwierdzeniem rozpoznania cukrzycy ciążowej.
Pozdrawiam