Jak interpretować opis mammografii?

Piersi tłuszczowo-gruczołowe. W piersi lewej G9 asymetryczne zagęszczenie ok.12 mm - niewidoczne w poprzednim badaniu z 2007 roku. Do weryfikacji w badaniu USG.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie zawsze można łatwo interpretować badanie mammograficzne, szczególnie w przypadku piersi zawierających większą ilość tkanki gruczołowej. Sam wynik nic nie mówi na temat charakteru zagęszczenia, dlatego konieczna jest weryfikacja badaniem ultrasonograficznym.

Pozdrawiam serdecznie