Jak interpretować opis rezonansu magnetycznego?

Dzien dobry od okolo 10 lat zmagam sie z bolem kregoslupa odcinek szyjny najbardziej.Odebralam wlasnie opis rezonansu magnetycznego bardzo prosze o odniesienie sie do niego.Dostalam pilne skierowanie do neurochirurga w sprawie kwalifikacji do operacji terminy nawet na wizyte prywatna sa dosc dlugie.Czy jest az tak zle??? Odcinek szyjny: Zaawansowana spondyloza szyjna z kyfotycznym wygieciem w odcinku C3C6.Rozluznienie aparatu wiezadlowego z obecnoscia tylozmykuna poziomie C5/6 z uwypukleniem krazka mk i zaostrzeniem wyrostkow haczykowych,zmiany te w otworze po prawej siegaja korzenia,bezwzgledne zwezenie wymiaru AP kanalu kregowego do 9,2 mm. Na pozieomie C4/C5 obecna szerokopodstawna przepuklina o wymiarze 2,8mm,zwezenie wymiaru AP kanalu kregowego do 10,5 mm. Wypuklina C3/C4 bez cech zwezenia wymiaru APkanalu. W obrazie T1 i T2 hyperintensywne ognisko 9mmulegajace calkowitej saturacji w TIRM -obraz przemawia za naczyniakiem. Rdzen kregowy pomimo modelowania polozony jednorodnie,bez zmian ogniskowych.W koncu uwidocznionego odcinka kregoslupa rowniez nie stwierdza sie cech brzeku szpiku. Odcinek piersiowy Na poziomie Th6/7 w przyleglych trzonach wzdluz przednich odcinkow blaszek granicznych widoczne sa zmiany o cechcach zwyrodnienia tłuszczowego (MODIC2) nA POZIOMIE Th3/4.Th4/5i Th5/6 plaska wypuklina,bez cech zwezenia kanalu kregowego. Kanal kregowy prawidlowej szerokosci.Rdzen jednorodny bez ognisk. Odcinek L/S Cechy dehydradacji krazka miedzykregowego L3/L4 i L4/L5. Na poziomie L3/L4 plaska wypuklina bez cech zwezenia wymiaru AP worka oponowego. Dodam jeszcze ze jestem caly czas na silnych lekach przeciwbolowych ktore nie daja zadnej ulgi.Bol idzie do gory az za ucho i do lopatki.Czasami boli tez reka dretwieje i drga. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam serdecznie,

W badaniu MRI zobrazowano m.in. wielopoziomową dyskopatię. Zmiany te tłumaczą Pani dolegliwości. Czy konieczny będzie zabieg czy nie, decyzję podejmie neurochirurg. Dlatego proszę pilnie skonsultować się z neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.