Jak interpretować poprawnie wyniki badań onkologicznych?

Witam U mojej Mamy lat 65 stwierdzono chłoniaka Hodgkina. Wysłano wycinek do badania histopatologicznego wynik-nowotwór złośliwy o wysokim stopniu złośliwości.Wynik nie potwierdził ani tez nie wykluczył podejrzenia lekarzy.Udaliśmy się do poradni hematologi i czekamy na termin wizyty.Chciałam zapytać czy można jakoś inaczej zinterpretować wynik, lekarze w szpitalu powiedzieli tylko że bardzo im przykro.Dodam, że od dłuższego czasu moja Mama choruje na anemię, Proszę o jakąkolwiek odpowiedz.

Proszę pilnie umówić się do poradni onkologiczniej. To najpewniej nie chłoniak !
Jeżeli sa problemy z terminami wizyt - to zgłosić sie do lekarza pierwszego kontaku po Zieloną kartę onkologiczną.