Jak interpretować spadającą betę?

Dzień dobry,
bardzo proszę o informację, czego mogę się spodziewać po spadającej becie, jednego dnia wynik 243 a po kolejnych 5 dniach już 14? Czy powinnam zgłosić się do szpitala? Czy jestem w ciąży?
Plamiłam, czy to znaczy, że poroniłam? Co teraz? Jutro mam wizytę u lekarza, ale nie wytrzymam i boję się. Wyczytałam, że czeka mnie łyżeczkowanie, czy to prawda? Boję się i martwię.
Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Spadający poziom hormonu beta HCG i plamienia wskazują wyraźnie na poronienie na wczesnym etapie ciąży. Najczęściej takie poronienia spowodowane są wadami rozwojowymi płodu, powstającymi w losowy sposób.
Zabieg łyżeczkowania wykonuje się, jeśli poronienie nastąpiło po 8 tygodniu (licząc od ostatniej miesiączki, czasem też wcześniej), aby oczyścić macicę oraz w celu wykluczenia innych, potencjalnie zagrażających Pani zdrowiu powodów poronienia, jak ciążowa choroba trofoblastyczna.
Proszę się nie obawiać i, jeśli łyżeczkowanie okaże się konieczne, podejść do tego jak do rutynowego, choć niezbyt przyjemnego, zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie!