Jak interpretować swój wynik morfologii?

Witam! Proszę o interpretację wyników morfologii. Podaje parametry L i H. PDW 17.20 fl norma 9.80-16.10 H Neutrofile 1.76 tyś/ul norma 2.00-7.00 L Neutrofile 36.7 % norma 40.0-80.0 L Limfocyty 50.1 % norma 20-40 H Monocyty 11.3 % norma 2.0-10.0 H Co mi może dolegać, jakie badania wykonać? Proszę o pomoc, bo lekarze mnie zbywają.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma Pan żadnych objawów, Pana wyniki nie stanowią powodu do niepokoju. Za neutropenię uważa się dopiero wynik poniżej 1500. Skład procentowy niewiele oznacza, należy zawsze patrzeć na wartości bezwzględne - więc zapewne i limfocyty i monocyty są tak naprawdę w normie.