Jak interpretować takie badanie kału u synka?

Dzień dobry. Mój miesięczny synek bardzo ulewa i od czasu do czasu wymiotuje mlekiem. Często ( min. kilkanascie razy w ciagu dnia) mu się cofa treść z żołądka ( albo formie płynnej albo takiej serkowatej) widać, że ją przełyka nawet przez sen. Pręży się, stęka, ma fazy silnego płaczu. Zrobiliśmy badanie kału. W wyniku wyszło ph 6 i 1% ciał redukcyjne. Jak to interpretować.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować dziecko u gastroenterologa dziecięcego. Pozdrawiam.