Jak interpretować te wyniki hormonalne w kontekście moich objawów?

Dzien dobry. Z powodu wypadających Włosow i łojotoku na twarzy i głowie, zrobiłam badania hormonalne. 5 dzien cyklu rano. Prolaktyna, estradiol, kortyzol, androstendion, dhea-so4, testosteron i 17 oh ptogesteron, wszystkie mieszczą się w normach podanych przez laboratorium, oprócz tego 17 oh progesteron. Mam wynik 1.8 a norma jest do 1.3. Czy tak nieznaczna różnica może na coś wskazywac? Mam podwójne nerki (zdwojone ukm). Czy taki wynik może wpływać na włosy, skoro inne hormony są ok? Nie mam tez problemów z jajnikami ani miesiączka .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prawdopodobnie nie ma to związku. Radziłbym skonsultować swoje objawy z dermatologiem.