Jak interpretować USG tarczycy?

Byłam dzisiaj zrobic usg tarczycy, lekarka jedyne co powiedziala to ze trzeba isc jeszcze raz do endokrynologa. Wynik: Oba płaty niejednorodne , o gładkich obrysach bez cech patologicznego unaczynienia, z obszarami plynowo litymi najwieksze w lewym placie 8x6mm. Prawy płat 1,8x1,3x4,4mm Lewy 1,5x1,7x4,4. Objetosc płatow 10,6 mm. Jak mam to interpretowac. Prosze o odpowiedz.

Dzień dobry, widać ma Pani skłonność do tworzenia się zmian o charakterze "guzkowym". Jeśli zmiana w usg budzi podejrzenia, to powinna być wykonana biopsja, biopsji powinna zostać również poddana każda zmiana o średnicy powyżej 10 mm.Obszary płynowo-lite nie oznaczają od razu zmian złośliwych, ale wymagają okresowej obserwacji i kontroli w usg. Warto również przesiewowo oznaczyć sobie stężenie TSH rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz