Jak interpretować wynik badań na cytomegalię?

Witam proszę o interpretację wyników badań na Cytomegalię. Jestem w 8 tygodniu ciąży co grozi maleństwu ?Powtórzyć wynik za 3 tygodnie? 5 lat starań o dziecko czy prz poniższych wynikach mam się obawiać zakażenia maleństwa? Cytomegalovirus (CMV) (ICD -9:F19) Przeciwciała w kl.IgG >500 U/ml badanie wykonano testem firmy Roche metodą elektrochemiluminescencji na aparacie Cobas Cytomegalowirus(CMV)(ICD-9:F23) Przeciwciała w kl. IgM 0,30

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Obecność przeciwciał w klasie IgG świadczy o przebyciu infekcji danym wirusem. Dodani wynik przeciwciał w klasie IgM świadczy zaś o obecności infekcji w chwili obecnej. U Pani wynik przeciwciał w klasie IgG jest dodatni, zaś w klasie IgM jest ujemny, co świadczy, że w przeszłości miała Pani infekcję cytomegalowirusem a Pani i Pani dziecko jesteście zabezpieczeni przed ewentualną ponowną infekcją.