Jak interpretować wynik badania angioMR głowy u 36-latki?

Proszę o interpretację wyniku andioMR głowy. Prawidłowy sygnał przepływu w głównych wewnątrzczaszkowych pniach mózgu. Bez malformacji naczyniowych, bez cech przemieszczenia gałęzi tetniczych. Aplazja wewnatrzczaszkowego odcinka lewej tętnicy kręgowej. Poszerzone miejsce odejścia prawej tętnicy łączącej tylnej (lejek Saltzmana). Aplastyczna prawa zatoka poprzeczna. W MR głowy w opisie nie ma nic niepokojącego. We wniosku radiolog napisal: obszar MR i andioMR głowy w granicach normy. Niepokoinie opis o poszerzeniu. Powodem rezonansu były dlugotrwale bóle glowy po ok. 3 tygodnie. Głowa cały czas pobolewa. Prosze o odpowiedź czy powinnam się martwić. Wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc. Mój wiek 36 lat.

Aplazja lub hipoplazja to zwykle zmiany wrodzone, polegające na niewykształceniu się naczynia (aplazja) lub na obecności wąskiego naczynia (hipoplazja). Opisywane poszerzenie wydaje sie nieistotne, raczej wariant normy, choć radiolog mógłby podać wymiary naczynia w mm obustronnie.
Opisywane zmiany nie powinny powodować bólów głowy.