Jak interpretować wynik badania biopsji gruboigłowej?

Uprzejmie proszę o pilne przetłumaczenie wyniku biopsji gruboigłowej: Carcinoma invasivum G2 mammae sinistrae. Zlecono wykonanie badań IHC. ER( ): PS5 IS3 w prawie 100% komórek guza PR( ): PS5 IS3 w prawie 100% komórek guza HER-2(1 ) Ki-67( ) w ok. 5% komórek guza.

Lek. Paweł Szadkowski

Rak inwazyjny sutka lewego. Jest to nowotwór złośliwy o stopniu złośliwości G2. Z wynikiem proszę się udać do lekarza onkologa, gdyż dalsze postępowanie i leczenie zależy od wielu aspektów, takich jak wielkość guza, obecność zajętych węzłów chłonnych, czy Pani stan ogólny i objawy, jakie u Pani występują.