Jak interpretować wynik badania biopsji tarczycy u 34-latki?

Witam, chciałabym prosić o interpretację biopsji tarczycy. Wizytę u lekarza mam w styczniu i chciałabym wiedzieć czy mam się czym martwić. Rozpoznanie: W obrazie cytologicznym aspiratu guzka prawego płata tarczycy P3 (średnica 6mm) stwierdza się rozproszone, dość liczne komórki szeregu limfocytarnego. W obrazie lewego guzka L3 (średnica 7mm) - fagocyty i niezbyt liczne rozproszone liczne komórki szeregu limfocytarnego. Obraz obu guzków koreluje z przewlekłym zapaleniem tarczycy. Bethesda grupa2.

Dzień dobry,

N szczęście opisywane w biopsji zmiany to zmiany łagodne sugerujące przewlekłe zapalenie tarczycy. Proszę wykonać oznaczenie TSH, FT4, FT3 oraz antyTPO i aTG we krwi.. Niewykluczone, że "guzki" były po prostu naciekami limfocytarnym w przebiegu przewlekłego autoimmunologicznego zapalenia tarczycy (typu Hashimoto), co potwierdzą wyniki przeciwciał

Z poważaniem,

dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych