Jak interpretować wynik badania biopsji wątroby u osoby niepijącej?

Biopsja wątroby. Pacjent Mężczyzna 46lat, niepijący. "Bioptat wątroby zawiera 1 przestrzeń wrotno-żółciową. Ogniskowy zastój żółci. Droga żółciowa prawidłowa. Brak włóknienia i nacieków zapalnych. Hepatocyt( ),EMA(-),Ki67 dodatnie w ok. 1% komórek." z góry dziękuję za odpowiedź.

Wynik nie budzi niepokoju i nie wskazuje na jakąś istotną patologię wątrobową. Wynik najlepiej, żeby skonsultować bezpośrednio z hepatologiem.