Jak interpretować wynik badania Boreliozy metoda ELISA i czy konieczne jest leczenie?

Wykonałam badania boleriozy met ELISA IGG - ujemny 1.0 bbu/ml GIM /- watpliwy 9.4 bbu/ml Od 20 lat choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa teraz doszły bóle karku które promieniuje do ucha mam 69 lat. W 2005 r wyniki boleriozy Igg dodatni 13 bbu/ml IGM ujemny. Lekarz stwierdził choroba nieczynna . Nie trzeba leczyć. To lekarz chorob zakaźnych medycyny wsi. Gdzie mam się leczyć

Lek. Michał Lenard

Borelioza nie wymaga leczenia, Pani objawy wynikają prawdopodobnie ze zwyrodnienia kręgosłupa, lub mają inną przyczynę. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!