Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badania Boreliozy metoda ELISA i czy konieczne jest leczenie?

Wykonałam badania boleriozy met ELISA IGG - ujemny 1.0 bbu/ml GIM /- watpliwy 9.4 bbu/ml Od 20 lat choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa teraz doszły bóle karku które promieniuje do ucha mam 69 lat. W 2005 r wyniki boleriozy Igg dodatni 13 bbu/ml IGM ujemny. Lekarz stwierdził choroba nieczynna . Nie trzeba leczyć. To lekarz chorob zakaźnych medycyny wsi. Gdzie mam się leczyć
KOBIETA, 70 LAT 11 miesięcy temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Borelioza nie wymaga leczenia, Pani objawy wynikają prawdopodobnie ze zwyrodnienia kręgosłupa, lub mają inną przyczynę. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy