Jak interpretować wynik badania boreliozy u osoby leczącej sie od kilku lat?

mam boreliozę od wielu lat, kilka razy przeleczona antybiotykami, w tym 2 razy wlewy cetrakcjonu,az sie uczuliłam na lek.Obecnie lekarz stwierdził,ze nie trzeba leczyć, bo nie ma objawów.Wyniki od lat WB IgM pozytywny,.Ostatnie wyniki z końca 2017-OspC: adv Ba-52.00,adv Bb-48,00,adv Bg-38.00,adv Bsp-30,00.Przeciwciała w klasie IgM 25,46.Natomiast IgG WB od lat był negatywny.Teraz IgG antygden p.41 - 31,00.Czy to borelioza, i dlaczego nie przechodzi w IgG od.lat

Lek. Paweł Szadkowski

Dodatnie wyniki przeciwciał po przechorowaniu i nawet odpowiednim leczeniu boreliozy mogą utrzymywać się przez wiele lat i nie świadczą o chorobie. W razie wątpliwości sugeruję skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych.