Jak interpretować wynik badania cholesterolu i czy ma to wiązek ze spożywaniem cukru?

witam wyniki z 02.02.2017 : hdl-97,1 tg-75 ldl-101,9 cholesterol całkowity : 214. Obecnie hdl-111,2 tg-81 ldl -107,6 cholesterol całkowity: 235. Czy ta zmiana może wynikać z większego spożywania cukru i mniejszej dawki ruchu.

Te dwa lipidogramy są bardzo podobne do siebie. Są dość dobre. Zwraca uwagę wysoki HDL, który działa ochronnie na naczynia. Tak więc wszystko jest ok. Jak najbardziej żeby zapobiegać chorobom na przyszłość wskazana jest aktywność fizyczna i zmniejszenie cukru najlepiej do zera.