Jak interpretować wynik badania cholesterolu u 35-latki?

Witam. Proszę o interpretację wyników cholesterolu: całkowity 221, hdl 70, triglicerydy 61, ldl wyliczalny 139, nie-hdl 151 mg/dl. Do tej pory nie miałam żadnych problemów zdrowotnych.

Lipidogram jest dobry. Bardzo prawdopodobne, że taki lipidogram nie będzie miał wpływu na pani zdrowie w najbliższym czasie. Trzeba dbać o aktywność fizyczną i o prawidłowe odżywianie zgodne z najnowszą piramidą żywienia WHO. Raz do roku można kontrolować lipidogram.