Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badania cukru i czy jest on prawidłowy?

Dzień dobry Mam wątpliwości odnośnie mojego cukru. Pewnego czasu robiłam badania na czczo cukier był podwyższony średnio mieścił się 101 112 105. Rodzinna wysłała mnie na test tolerancji glukozy. Przed wypiciem wynik był bodajże 98 natomiast po 2 godzinach był niższy chyba 94. Czytałam że po 2 godzinach powinien być nawet do 140. Czy jest to jakaś nieprawidłowość? Dodam że ostatnio gorzej się czuję. Z rana gdy wstaję bardzo chce mi się pić w szczególności coś słodkiego. Nie mam nadwagi. A gdy sobie pojem to po jakimś czasie dość często mam zawroty głowy. Albo wydaje mi się że idę prosto przed siebie a nogi prowadzą mnie w innym kierunku. Dodam że moja ciotka (siostra taty miała cukrzycę). Czy powinnam się tym niepokoić?
KOBIETA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Medialny szum wokół AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Kiedy pojawił się w naszym kraju, stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Skąd takie zainteresowanie AH1N1?

Z podanych wyników najpewniej ma pani tzw. nieprawidłową glikemię na czczo , na pewno do wdrożenia dieta niskocukrowa i konsultacja z lekarzem

Specjalistka chorób wewnętrznych posiadająca doświadczenie kardiologiczne.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy